Spolek Soběslávka požádal o grant nadaci T-mobile a v grantovém řízení uspěl. Na období od září 2016 do srpna 2017 jsme získali peníze na několik různorodých aktivit, kterými chceme oživit a občerstvit Soběslav. Rádi bychom vytvořili více prostoru pro setkávání lidí, kteří se normálně nesetkají.

ikona2Dětská hřiště jinak
První aktivita bude probíhat na dětských hřištích v Soběslavi. Každý první den ročního období uspořádáme na hřištích speciální program, který na nich normálně nepotkáte. Uvažujeme o žonglování, slackline a dalších. Vytvoříme mapku a vy budete moct buď obejít všechna lidi6hřiště nebo si vybrat jen některá. Aspoň uvidíte, že těch hřišť v Soběslavi není až tak málo. A možná potkáte nové známé – vy nebo vaše děti. A možná potkáte staré známé. A možná se budete chtít na hřištích potkávat i jindy než první den ročního období.

ikona1Moje vzpomínky pro vás
Druhá aktivita, kterou díky grantu uskutečníme, chce propojit starý svět pamětníků se světem mladých lidí. S ředitelem gymnázia Petrem Lintnerem (autorem historických knihlidi1 o Soběslavi) vytipujeme dva místní pamětníky a ve spolupráci s organizací Post Bellum nahrajeme jejich příběhy. Budeme je prezentovat ve Společenském centru Soběslavska (kino), které bylo přímo pro akce tohoto typu vytvořeno. Nahrávky pak budou k dispozici základním i středním školám v Soběslavi.

ikona4Vino et verbum
K této akci nás inspirovala krásná terasa u soběslavské knihovny, která se dá při dobrém počasí využít skoro pět měsíců v roce. Proto chceme od května do srpna příštího rokulidi3 každý měsíc zorganizovat jedno autorské čtení zajímavého literáta a decentně ho doplnit ochutnávkou vína. Rádi bychom akci odstartovali pozváním jihočeského spisovatele Jiřího Hájíčka.

dscn0003ABEL 1

ikona3GrafitEko
Tato akce je inspirovaná jinými městy v Česku i v zahraničí, kterým nevyhovoval vzhled kontejnerů na tříděný odpad. Třídění odpadu považujeme za velmi důležité, na druhou stranu je zřejmé, že kontejnery samy o sobě příliš krásy do města nepřinesou. lidi2Jsou to jen plechové piksly s barevnou čepicí, abychom poznali, kam s kelímkem od jogurtu a kam s papírem. Proto jsme se rozhodli, že prázdná plocha na kontejnerech se dá využít ke kreativní tvorbě. Chceme tedy uspořádat soutěž výtvarných návrhů a ukázat, že funkční a praktické věci můžou být i hezké a zajímavé. Pravděpodobně v dubnu a v červnu příštího roku by proběhlo samotné malování na kontejnery v přímém přenosu.

ikona6Deskohrátky
Každý měsíc připravíme na jedno odpoledne možnost zahrát si deskové hry v kině. Budete si moct vyzkoušet hry, lidi5které neznáte a některé si i zapůjčit domů. Vždycky bude k dispozici zkušený deskohráč, který vám novou hru vysvětlí nebo si ji s vámi rovnou zahraje. Ke hraní bude otevřená i kinokavárna.

ikona5Pétanquelidi4
Od června do října si můžete vyzkoušet pétanque v parku u kina. Na pétanque nepotřebujete žádné speciální hřiště, takže se dá hrát kdekoliv. Každý týden v konkrétním čase najdete u kina lidi, kteří vás pétanque naučí a rádi si s vámi zahrajou.

DSCN0011


tmo_vyhercegg-banner_layer