Sobě, tobě, nám… Naše město tvoříme my všichni,
zajímej se, přidej se, zapoj se, slav!DSCN0084

Přátelé,
moje jméno je Slávka a musím říct, že podle jména bych povrchním lidem mohla připadat malinko zahleděná sama do sebe – celé mé jméno totiž zní Soběslávka. Opak je však pravdou, jsem velmi přátelská a otevřená všem lidem, kteří v dobrém přicházejí a Soběslavákům především. Ano přiznávám, tady jsem trochu zahleděná do sebe – jde mi předevších o město Soběslav a jeho okolí. Byla bych ráda, aby naše město bylo živé a prima místo pro život.

Když už mluvíme o městě, co je vlastně město? Domy? Památky? Sídliště? Parky? Ulice a silnice? Určitě tohle všechno, ale život tomu dáváme my, lidé, kteří tady žijeme. A opravdu živé město tvoří podle mě lidé, kteří dokážou vyjít ze svého domu či bytu a potkat se s druhými lidmi, zajímat se o jejich názory, sdílet s druhými radosti i starosti – jejich i celého města. A když je třeba, tak i pomoct.

To je samozřejmě možné dělat různě. Začít se dá určitě třeba od usměvu a vlídného slova. Mě osobně uhranul pojem občanská společnost. S jejím rozvojem v našem městě bych ráda pomáhala. Pořádáním nejrůznějších společenských, kulturních či sportovních aktivit pro děti i dospělé. Podněcováním zájmu o různé problémy a výzvy v našem městě, jejichž zpracování a řešení může náš život zpříjemnit. Živá Soběslav, to jsou hravé děti a jejich hřiště, zodpovědní rodiče, kteří hledají pracovní příležitosti i relaxaci po práci, draví mladí, kteří mají sílu věci měnit i moudří senioři s velkým množstvím životních zkušeností a touhou prožít důstojné finále svého života.

Ještě někdo pochybuje, že není o čem mluvit? Já tedy ne. Pojďme si názory na to, co nás zajímá a trápí vzájemně říct. Pojďmě se neustále vzdělávat, vždyť předsudky jsou jednou z největších překážek na cestě kupředu. Nenechme ty z nás, kteří na sebe vzali zodpovědnost za správu našeho města, v hledání řešení samotné.

A v neposlední řadě, pojďme se při tom všem společně dobře bavit.

 


Soběslávka z. s. je oficiálně zapsaným spolkem, jeho stanovy si můžete stáhnout zde.

Máte-li zájem napsat nám nějaký podnět nebo dotaz, kontakt naleznete zde.