Sobě, tobě, nám… Naše město tvoříme my všichni,
zajímej se, přidej se, zapoj se, slav!

Je nás pár.

Neuměli jsme si vybrat z nabídky kulturních akcí ve městě, a tak jsme začali organizovat vlastní. Letní autorská čtení, výstavy fotografií, filmový klub, malování na kontejnery, deskohraní – to všechno umíme a děláme pro vás.

Zdeněk Kozlíček– má za sebou více než deset let přípravy programu a koordinace Noci kostelů. Svou lásku ke knihám a psaní a hlavně své nedůsledné čtenářství využívá při přípravě a také občasném uvádění letního cyklu autorských čtení Vino et verbum a zimního Zrnka poezie. V rámci těchto pořadů představuje Soběslávka skvělé české autory/ky a zajímavé osobnosti literárního světa. Zdeňkův zájem o veřejný prostor a ekologii pomohl uskutečnit tři ročníky akce GraffitEko – kdy studenti a studentky soběslavských škol vytvořili a realizovali pod vedením učitelů a učitelek výtvarné výchovy nový kabát pro nevzhledné kontejnery na tříděný odpad.

Martina Plátová – copywriterka a redaktorka. Pracuje se slovem a s textem. Učila češtinu pro cizince, podporuje hravé, zábavné a aktivní vzdělávání. V Soběslavi organizuje kulturní akce, autorská čtení – Vino et verbum.

Kateřina Růžičková – V Soběslavi spoluzaložila dobrovolnické centrum a středisko rané péče I MY o.p.s., věnuje se organizaci kulturních a občanských aktivit. Studuje dramatickou výchovu pro základní a střední školy. Organizuje přednášky a akce v rámci Labyrintu vzdělávání a pořádá filmový klub.

Pavla Srncová –  loutkoherečka, organizátorka kulturních akcí v Soběslavi, 5 let pořádala mezinárodní loutkový festival, spoluorganizátorka dvou evropských kulturněsociálních projektů, pracovala v Komisi kultury, školství a cestovního ruchu města Soběslav. Nyní se věnuje organizaci Výstav fotografií ve výlohách.

Barbora a Radek Žákovi – poradkyně rané péče – speciální pedagožka a učitel na základní škole, který pracuje i jako řidič autobusu, jsou už tradičními organizátory podzimní akce Zažít město jinak. Oba dva se též podílí na výběru hostů na autorská čtení Vino et verbum a Radek jako výtvarník spolupracoval na aktivitě GraffitEko.

 

 

 


Soběslávka z. s. je oficiálně zapsaným spolkem, jeho stanovy si můžete stáhnout zde.

Chcete nám napsat? Udělejto to  zde.