Jdeme do finále

Rekordních 119 hlasujících se podle údajů z webu zapojilo do hlasování v soutěži veřejnosti o nejoblíbenější návrh na kontejnery.

Celkově nejúspěšnějším návrhem je parádní návrh na kontejner na papír ze ZŠ E. Beneše s 68 hlasy, v závěsu za ním je řešení kontejneru na kovy s 54 hlasy z dílny Domova mládeže při Střední škole řemeslné a “rybí láhev” z dílny ZŠ Komenského s 53 hlasy. Hlasování o řešení kontejneru na plasty z dílny Gymnázia bylo letos dramatické a těsné, na vítězství zde díky rozložení hlasů a počtu návrhů stačilo 25 hlasů.

Děkujeme všem hlasujícím!

Vítězné návrhy ze soutěže veřejnosti 

ZŠ E. Beneše – papír (68 hlasů)

Domov mládeže SŠŘ – kov (54 hlasů)

ZŠ Komenského – sklo (53 hlasů)

Gymnázium – plast (25 hlasů)

Soutěžení ale nekončí!

Protože se rada města nakonec nechala přesvědčit, aby přehodnotila své květnové rozhodnutí, bude se i letos malovat na kontejnery!

Soutěž tedy pokračuje, stejně jako v předešlých letech, výběrem návrhů odbornou porotou, kde zasednou jako každý rok zástupci škol, Soběslávky i města. Do konce prázdnin tak bude jasno, který návrh ozdobí kontejnery u nádraží.
V předešlých letech se komise víceméně ztotožnila s hlasováním veřejnosti. Na to, jak to dopadne letos, si musíme zatím počkat. Komise by při výběru měla hodnotit i správnost návrhů s ohledem na komodity tříděné do jednotlivých kontejnerů, to byla jedna z připomínek radních k projektu.

Třídíte správně?

Jeden fanoušek nás upozornil, a ti pozorní z vás si toho možná všimli také, že na některých výtvarných řešeních se autoři dopustili v rámci umělecké licence nepřesností. Zkrátka, v návrhu se objevuje výrazným způsobem odpad (výrobek), který do příslušného kontejneru rozhodně nepatří, byť je vyroben z příslušné suroviny.
Přijdete na to, který výrobek to je? Napište nám!